Články / Seriály / / 3na3

 3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o festivalu On/Off

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o festivalu On/Off

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 27.06.2013

V rámci mapování tradičnějších i méně tradičních venkovních akcí jsme narazili na akci nazvanou On/Off, o které se nedá s určitostí říct, jestli jde o festival nebo koncert, ale to je koneckonců dost jedno, putna. On/Off se odehrává na zvláštním místě. Z Chotěboře směr Golčův Jeníkov, Praha. Hned za městem odbočit směr Maleč, Hranice. Kravín se nachazí na konci vsi Hranice. Kravín? O tom více v rozhovoru s pořadateli. Sraz v pátek a volno si můžete vzít na celý den, protože: "Začínat budeme někdy zlehka po obědě, když přijdete moc brzo, vyhánět vás nebudem, naopak. Odpoledne si můžete v klidu prohlídnout výstavu Božolého koláží, zahrát si petanque a tak vůbec si užít klidný venkovský letní odpoledne. Ve 4 začne promítání dokumentu Z popelnice do lednice." To asi nebude žádná hurá akce.

On/Off – jde vůbec o festival? Čtyři kapely není moc... Ale je to málo? Co je to za akci?
Posouzení toho, jestli On/Off je nebo není festival bych nechal někomu, kdo se v tom vyzná. My se o festival nesnažíme, ale je možný, že to, o co se snažíme, děláme blbě a ten festival nám z toho nakonec nechtě vyleze. Vloni se to docela příjemně sešlo a povedlo se nám na jedno zajímavý a charismatický místo přitáhnout fajn lidi, fajn kapely, nějaký fajn dlabance a srkance, užít si neformální setkání a provařit jen asi tolik, kolik stojí orální sex na dálničním odpočívadle. V té euforii po prvním On/Offu jsme si řekli, že za rok to dáme zase a teď už jsou přípravy v takové fázi, že nejde uhnout. Nastupuje mrazení okolo žaludku a těšení na to, jak to dopadne letos.

Výběr kapel je až na poměrně neznámou místní kapelu Sakala (jmenujou se po tom skokanovi?) postavený na silných jménech a taky faktu, že pro kapelu Marnost to bude teprve druhý koncert v kariéře – není to divný?
Výběr kapel byl dost ulehčenej faktem, že Marnost a Remka jsme de facto ulovili na jeden výstřel, Kontroll, potažmo bratry Holuby, si zamiluje každej, kdo má tu čest s nima chvíli pobejt, a Raveliny zbožňujem všichni a dlouho. No a Sakala (ta Sakala, takže žadnej skokan) mezi tyhle perly právem patří. Ono s tou známostí a neznámostí kapel je to na Vysočině stejně tak trochu všelijak. Tady platěj úplně jiný měřítka. Mimochodem, abych odpověděl na otázku, tak divný to není. Divný by bylo, kdybysme si pozvali kapely, který neposloucháme a snažili se přesvědčit lidi, který neznáme, že se z toho mají podělat.

Bývalý kravín na okraji vesnice Hranice u Chotěboře, kde se akce odehraje, je stoletá stavba obklopená loukama a sdružení yo-yo tohle místo prý přestavuje na „umělecké rezidenční centrum, místo pro setkávání, výzkum, hru a experimentování v rurálním prostředí; prostor pro překračování hranic mezi existujícím a imaginárním“. Co je to za sdružení a čím přesně by měl být kravín?
Sdružení Yo-Yo pro nás reprezentují hlavně dva skvělý lidi – Lenka a Guy, kteří prostor bývalého kravína před lety odkoupili v takřka dezolátním stavu a postupně ho krok za krokem adaptují jak pro sebe a svoje budoucí ratolesti, tak pro různé formy vzdělávání, tvoření, hraní a experimentování. Na stránkách yo-yo-yo.org se mimo jiné dočtete, že „Yo-yo znamená především citlivost k prostředí a reflektování proměnlivých situací okolo nás“. Tohle prohlášení, myslím, docela vystižně definuje směr, kterým se snaží ubírat. Kravín je tak díky Lence a Guyovi místo, který byste rozhodně měli navštívit buď během série koncertů s názvem On/Off nebo během solární dílny SOLAKRA, která proběhne od 3. do 7. července (obzvláště doporučuji každýmu, kdo si chce postavit svůj vlastní solární zesilovač) nebo prostě jen tak.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Pavel Kraus (Konektiv Night)

cyril kosak 06.12.2022

Před pěti lety začal cyklus Konektiv Night, který si vytkl za cíl dávat dohromady umělce žijící v České republice, kteří by měli jen pramalou šanci potkat se v jediném lineupu.

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace