Články / Seriály / / 3na3

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: Prodavač oživuje Hollar

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: Prodavač oživuje Hollar

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 27.05.2013

O Ozvučme Hollar už víte, ne? Ve čtvrtek 30. května na dvorku budovy FSV UK pořádají studenti žurnalistiky sdružení pod iniciativou Oživme Hollar (více v rozhovoru>) koncerty a diskuzi Jak si brát hudbu do huby (kde zarecitují Pavel Turek z týdeníku Respekt, šéfredaktorka Full Moonu Apačka, Honza Vedral z MF Dnes a Jirka Špičák z Radia Wave nebo klasik žánru Vojtěch Lindaur). Zahrají Václav Havelka III, Bonus a svůj krám dotáhne i Prodavač.

Proč budete s kapelou na dvorku hrát?
Téma hudební žurnalistiky je mi z pozice čtenáře a kdysi i příležitostnýho pisálka hodně blízký a líbí se mi snaha a nadšení lidí kolem Oživme Hollar.

Co si myslíš o psaní o hudbě?
Na mě to pořád nějak funguje, ale hádám, že to je spíš věkem, určitou setrvačností a vypěstovanou důvěrou k několika vybraným novinářům a hudebním serverům.

Co bys chtěl oživit ty?
Pohybuju se na spoustě míst, který by zasloužily, aby se jejich oživením někdo zabejval. Možná by ale napřed nějaký oživení zasloužila celá společnost, protože většina podobnýho úsilí nepřesahuje hranice obývacích pokojů a když už, automaticky je očekáván mohutný potlesk.

Info

Ozvučme Hollar
30. 5. 2013, budova Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, Praha

www.facebook.com/events/578386948858964
www.facebook.com/ozivmehollar

foto © Andrea Petrovičová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Pavel Kraus (Konektiv Night)

cyril kosak 06.12.2022

Před pěti lety začal cyklus Konektiv Night, který si vytkl za cíl dávat dohromady umělce žijící v České republice, kteří by měli jen pramalou šanci potkat se v jediném lineupu.

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace