Články / Seriály / / 3na3

3na3: Olomoucká klubová noc

3na3: Olomoucká klubová noc

Jiří Přivřel | Články / Seriály / / 3na3 | 13.11.2018

Nultý ročník Olomoucké klubové noci oživí během dvou nocí 16. a 17. listopadu pět olomouckých klubových scén (15 minut music club, Konvikt, Vertigo, Ponorka a Dream Club) a běžně nepřístupný kryt civilní obrany, který se stane středobodem celé akce. Povídali jsme si s Davidem Grimem z agentury Air Force Production, která to celé pořádá.

Olomoucká klubová noc. Můžeš nám ji představit?

Cílem je rehabilitovat místní klubovou scénu. Myslím, že ta byla v minulosti kvalitní nebo minimálně konkurence schopná v rámci republiky, ale v poslední době upadla. Chtěl bych zase naučit lidi v Olomouci chodit na koncerty do klubů, nejen do těch mainstreamových. Nechci tvrdit, že jsme koncept klubové noci vymysleli my, inspirovali jsme se Žižkovskou nocí v Praze, opavskou FreiPlatz nebo ostravským Pendlem. Olomouc nám přijde jako ideální město, aby tady něco podobného taky proběhlo. To se v minulosti podařilo jen jednou, když Jiří Jirák z Nylon Jail pořádal klubovku na podporu prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga, což ale byla ojedinělá a jednorázová akce.

Proč jste si vedle pěti klubů vybrali kryt civilní obrany?

Chceme dostat kulturu do ne úplně obvyklých míst. Veřejnosti uzavřený kryt může být atraktivní pro lidi, kteří by jinak do klubu nepřišli. Páteční večer podzemní prostory oživí slovenští DJs Jimmy Pé, FVLCRVM a D One Two, sobotní noc bude patřit olomouckým kapelám Flash the Readies a Nylon Jail, o závěrečnou afterparty se postarají taneční Killiekrankie. Vedle koncertů chceme v krytu udělat doprovodný program: umělecké výstavy, interaktivní místnost se starými konzolemi a osmibitovými hrami, tatérské studio, studenti z univerzitního spolku UP Crowd budou dělat bezpečné pokusy a míchat drinky ze suchého ledu, chtěli bychom prostor zaplnit zvukovými instalacemi a nebude chybět bar… Tím, jak je kryt členitý, se tam dá udělat spousta věcí a my bychom ho chtěli funkčně zaplnit.

Nemáš pocit, že je takový typ akce kontraproduktivní? Nahustíš bohatý program do dvou dnů a vystřílíš munici, se kterou by sis vystačil na půl roku?

Já se snažím menší akce dělat častěji a pravidelně. Někdo se obává, že když přivede nějakého interpreta, tak ho zase na delší čas nezíská. Já to mám jinak. Já se snažím systematicky zvát stejné interprety, kteří se mi osobně líbí. Je dost pravděpodobné, že ti, kteří zahrají na Olomoucké klubové noci, se tu zase brzy objeví, takže návštěvník nemusí mít pocit, že mu uniklo něco, co tu zase dlouho neuslyší. Taky jsme se snažili, aby program v jednotlivých klubech ctil přání a vkus jejich tradičních návštěvníků, kteří nebudou akci vnímat jako nějakého vetřelce. Klubová noc ale může přitáhnout lidi, kteří nejsou zvyklí do klubu chodit, a taky by mohla přilákat lidi z větší dálky.

Info

Olomoucká klubová noc
16. – 17. 11. 2018 19:00
Olomouc
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Pavel Kraus (Konektiv Night)

cyril kosak 06.12.2022

Před pěti lety začal cyklus Konektiv Night, který si vytkl za cíl dávat dohromady umělce žijící v České republice, kteří by měli jen pramalou šanci potkat se v jediném lineupu.

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace