Články / Seriály / / 3na3

3na3: Štěpán Bolf (A.M.180)

3na3: Štěpán Bolf (A.M.180)

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 28.05.2018

A.M.180, okruh, který zdaleka netvoří jen sourozenci a výtvarníci Hoškovi, utváří domácí nejen hudební scénu už téměř patnáct let. Kromě toho, že stojí za zavedenou přehlídkou Creepy Teepee, pořádají po celé Praze desítky koncertů ročně, sami nebo v různých kolaboracích, neúnavně. Pár slov nám k tomu řekl Štěpán Bolf.

Podle čeho si A.M.180 vybírá kapely, hudebníky, projekty? Nejste vyhraněni stylově, neřešíte geografický původ, v čem to je, kde hledat průsečíky?
Mantinely tvoří hudební vkus lidí sdružených kolem A.M.180, to v první řadě. Je pravda, že je hodně rozmanitej, což se projevuje tím, že neděláme akce v rámci jednoho žánru nebo jedný subkultury. Líbí se nám, když umělci, ať už hudebníci nebo i výtvarníci a lidi, co pracujou s více médii, který vystavujeme v naší galerii na Žižkově, experimentujou s formou nebo obsahem, nejdou jen vstříc očekávání, který publikum má, dělají to chytře a zábavně a třeba taky riskujou, že část lidí naštvou. Není to tak vždycky, ale řekl bych, že tohle je hodně lidem, se kterýma jsme měli co do činění, vlastní.

Vypadá to, že jste se našli v klubu Underdogs’ - v čem je jiný, proč zrovna tam? Ale koncerty děláte už hodně let po celé Praze – vidíš nějaké trendy v tom, kde a jak se odehrávají koncerty?
Underdogs’ je prima prostor pro koncerty formátu, který děláme - teda nic megalomanskýho, celkově je tenhle klub velkej příslib. Angažovali jsme se hodně v jeho rozjezdu, zároveň ale děláme akce i v jiných klubech - Sedmička je spolehlivý a zaplaťpánbu všem možným nástrahám odolávající útočiště pro party, jako jsme my. Trendy v pořádání akcí moc nesleduju, pro mě je základní, aby koncert proběhl důstojně pro kapelu, což se nám povětšinou daří, a ten, kdo chce kapelu slyšet a vidět naživo, aby si odnesl co nejsilnější zážitek. Akcím, kde kapela hraje jako doprovod k prezentaci novýho koktejlu, se vyhýbám.

Ve výhledu máte několik chystaných koncertů, o Wolf Parade jsme se nedávno na webu bavili v Jakubem Jírou. Kdybys měl vybrat jeden…
Asi bych vybral Chada VanGaalena, hrát bude 6. června právě na Sedmičce. To je týpek, na kterým se v A.M.180 okruhu shodneme všichni, v určitým smyslu je to archetyp tvůrce, jejichž vystoupení jsme chtěli zprostředkovávat od samýho začátku někdy před skoro patnácti lety - nadanej hudebník, kterej na Sub Popu vydává konstantně kvalitní desky, pekelně talentovanej kreslíř a animátor, tvůrce svérázný estetiky, jehož rukopis na první pohled poznáte, k tomu je aktivní na scéně - poklidným tempem šéfuje vlastní label Flamish Eye, kde vydává kapely v podstatě ze sousedství. Svobodomyslná a v širokým slova smyslu ekologická podstata jeho tvorby je fascinující... Jo a z úplně jinýho ranku bude 2. června Elysia Crampton ve Studiu Hrdinů. Kdo viděl před dvěma lety poprvé, ví, o čem je řeč, kdo neví, ať zapátrá a určitě přijde.

V jaké fázi je další ročník Creepy Teepee?
Krýpko je ve fázi intenzivních příprav, ladíme lineup a technický věci, je to jubilejní desátý ročník, tak bysme rádi, aby to bylo divákům, který přijedou, zřejmý - jak, to se nechte překvapit, každopádně na více frontách. V hudbě se toho ale děje strašně moc, takže na bilancování není moc čas, snažíme se zachovat klid a spíš balancujeme program, aby se udržela kvalita a nebyl z toho bezbřehej mišmaš. První jména už byly oznámený (Iceage, Omni, Calvin Johnson, FAKA a další), další brzy přibudou. Pořád si držíme intimní ráz akce s menší kapacitou, bez komerčních sponzorů. Jinak Kutná Hora je jako místo pro městskej festival ideální, během těch tří dnů výrazně ožije a jeho atmosféra se ze spíš turistickýho skanzenu promění na místo, kde se soustředí velký množství mladejch lidí, což otevřenější část obyvatel vnímá hodně pozitivně.

Info

A.M.180
fb promotérů

Creepy Teepee
6. – 8. 7. 2018
Kutná Hora
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Pavel Kraus (Konektiv Night)

cyril kosak 06.12.2022

Před pěti lety začal cyklus Konektiv Night, který si vytkl za cíl dávat dohromady umělce žijící v České republice, kteří by měli jen pramalou šanci potkat se v jediném lineupu.

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace