Články / Seriály / / 3na3

3na3: Jakub Jíra (Landmine Alert)

3na3: Jakub Jíra (Landmine Alert)

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 13.03.2018

Už víc než sedm let pořádá koncerty pražská jednotka Landmine Alert, která zprvu zastřešovala hlavně aktivity svých kmenových kapel, tedy okruh kolem Vložte kočku, Mutanti hledaj východisko, Ufajr a dalších. Přes dvě stě koncertů je suma nemalá, k tomu připočtěme nejrůznější lokace od sklepních temných komor až po eventy třeba v NoDu. Ačkoliv se v poslední době našli především ve smíchovském Underdogs, neváhají si vyšlápnout i do Divadla Archa, jak nám řekl Jakub Jíra. Co chystají v nejbližších měsících?

Během března a dubna děláte pět akcí – je to hodně nebo málo? Na kterou se těšíš nejvíc?
Je to tak akorát stíhat u toho ještě naši běžnou práci. A i když jsme už čtyři z pěti kapel v minulých letech dělali, tak to ničemu nepomáhá, spíše naopak. Stejně musíš komunikovat s bookingem/tour managerem a řešit všechny ty produkční a propagační záležitosti. Ve finále to zabere dost času + rozhodně nechceš, aby na kapelu přišlo méně lidí než minule. Zrovna na TTNG bylo na jejich první koncert v Praze před pěti lety celkem patnáct lidí, z toho byla půlka na guestu a druhá půlka my a členové předkapely, což nebylo o dva roky později tak těžký překonat. Je obtížný říct, na co se těším nejvíc, ale asi na Tera Melos. Naživo by je měl vidět a slyšet každý, kdo to myslí s hudbou jen trochu vážně.

Zdá se, že se chystáte nastěhovat do Underdogs – proč tam? Chodíš tam často?
Underdogs je místo, který jednou bude nejlepším klubem v Praze, a my jej chceme a budeme podporovat, jak jen to půjde. Klub má sice pár nedostatků, ale na jejich odstranění se postupně pracuje a tým okolo Michala Kočana, který klub provozuje, známe už pěknou řádku let. Víme, že náklady s provozem a hlavně s neustálým vylepšováním a rekonstrukcí prostor s sebou nesou nemalé výdaje, a tak je každý prodaný pivko na baru důležitý. Zároveň má klub nejlepší zvukaře ve městě (Kuře promine), který kryjou záda parádnímu aparátu. A pak je tu ještě jedna důležitá věc – neexistující policejní hodina.

Tera Melos nebo Listener jsou kapely, které tu jezdí poměrně často, Listener děláte poněkolikáté – stává se vám, že sledujete, jak na nějakou skupinu chodí lidí čím dál méně, až přestanou chodit úplně? I když Listener asi nebudou ten případ…
V tomto ohledu je rekordmanem Paper Beat Scissors, ten přijede už popáté. TTNG počtvrté a po třech zářezech mají Tera Melos a Listener. Já sice nejsem příznivcem kapel, co tu jsou každý rok, ale těžko se odmítá, kor když už máte vytvořeny vazby, ať už s kapelou nebo bookingem. Návštěvnost samozřejmě ovlivňuje mnoho faktorů, a tak se prostě občas stane, že máme větší očekávání, než je realita – například loňský koncert Preoccupations.
Listener nám naposledy nám trochu zavařili, když odmítli sharovat základ bicích, i když to bylo domluvené, ale stejně je mám rád, tojo.

Wolf Parade, to je už větší sousto, nebo se pletu? Šli byste od něj i sami, bez kooperace s AM180?
Upřímně řečeno jsme byli lidově řečeno přisráni. Jednoho krásného rána volal Štěpán Bolf z AM180, že mají zaseknutý Wolf Parade a zda nespojíme síly, AM180 je dělali už před 8 lety v bývalém Matrixu. Samozřejmě jsme byli pro a otázkou zůstávala venue. O pár chvil později jsem úplnou náhodou telefonoval s Václavem Havelkou, který dělá v Arše, a nápad byl na světě. Na každý pád jsou Wolf Parade velké sousto, a to nejen feečkem. Jsem rád, že do toho Divadlo Archa šlo a propojení AM180/Archa/Landmine Alert dopadlo. Bude to moc dobrý, o tom není pochyb.
AM 180 jsou na scéně snad 20 let a už od našich začátků v roce 2011 nás brali jako sobě rovné. Fajn lidi, co udělali pro ty, co milujou hudbu, a nejen ji, obrovský kus práce. Spolupracujeme docela často, každý má svůj okruh lidí, který dokáže oslovit, a funguje to dobře.

Info

Landmine Alert
fb promotérů

Nadcházející koncerty:
14. 03. 2018 Paper Beat Scissors – Míšenská, Praha
17. 03. 2018 Listener + Cold Cold Nights + Levi The Poet – Underdogs, Praha
23. 03. 2018 Žižkovská noc – Vinohradský pivovar, Praha
06. 04. 2018 Nyos + eá – Bajkazyl, Praha
09. 04. 2018 Tera Melos + Červen – Underdogs, Praha
17. 04. 2018 TTNG + Lingua Nada – Kasárna Karlín, Praha
03. 06. 2018 Wolf Parade + support – Divadlo Archa, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

waghiss666 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

ScreamJay 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.